Intranet 2.0
 
Intranet (www.intranet4schools.com) jest to intranetowy projekt, którego pierwotnym zadaniem było ułatwienie kontaktu w gronie pedagogicznym oraz ulepszenie rezerwacji sal wykładowych w The King Alfred School. (www.kingalfred.somerset.sch.uk).

Osiągneliśmy ten cel za pomocą modułu kontaktów oraz rezerwacji klas, dostępnych z poziomu specjalnej wtyczki (opartej na technologi .NET). Dzięki modułowi kontaktów użytkownik w każdej chwili może przeszukać listę pracowników, na której znajdują się aktualne informacje o każdym z nich (telefon wewnętrzny, e-mail, obecny/na urlopie).

Drugim modułem jest zintegrowany moduł rezerwacji sal wykładowych. Pozwala on sprawdzić, czy dana sala jest wolna w określonym terminie oraz dokonać ewentualnej rezerwacji. Plan zajęć jest w pełni konfigurowalny (lista sal, oraz godzin lekcyjnych, tydzień A/B). Aplikacja jest ciągle rozwijana.

Najnowsze dodatki do tego ciągle rozwijanego projektu to:
  • Rozbudowany moduł HelpDesk pozwajający z jednaj strony na szybkie i proste zgłaszanie problemów przy pomocy wtyczki a z drugiej na zarządzanie nimi dzięki rozbudowanemu modułowi wchodzącego w skład panelu administracyjnego.
  • Panel drukarkowy dający prosty dostęp do danych gromadzonych przez program odpytujący drukarki sieciowe w danej firmie o ich aktualny stan. Dane są prezentowane w przejrzystych tabelach oraz za pomocą czytelnych wykresów.

Aplikacja wzbogaciła się również o w pełni zarządzane górne menu które w wcześniejszych wersjach projektu było stałym elementem aplikacji oraz moduł wiadomości.

Największe jednak zmiany nastąpiły w samej wtyczce które tym razem została napisana przez nas w technologii .NET. Poprawione zostało bezpieczeństwo jak i ergonomia. Dzięki zmianie technologii doszła  możliwość wyświetlania pilnych wiadomości w postaci dymków w systemowej strefie powiadomień.

Z wersją demonstracyjną można zapoznać się na stronie projektu www.intranet4schools.com

 
© 2009 NanoCode